Skip to content

Skuteczne oszczędzanie wody w ogrodzie

Ogród wymaga pielęgnacji. Jest to szczególnie ważne w upalne dni. Każdy ogrodnik musi umiejętnie gospodarować zużyciem i magazynowaniem wody. Szczęście mają te osoby, które podczas planowania, projektowania ogrodu, pomyślały właśnie o magazynach wody, które można uzupełniać deszczem oraz rozprowadzać po całym ogrodzie ich zawartość.

Bardziej zaawansowani technologicznie ogrodnicy mogą nawet zainstalować sobie system automatycznego podlewania całego ogrodu. Jednak można szybko i łatwo zrobić sobie ręczny system nawadniania, który wymagał będzie mniejszego wysiłku: postawić dużą miskę albo beczkę; zbierać tam deszcz; rozprowadzić od beczki małe dołeczki w odpowiedniej linii; osoby bardziej zaawansowane mogą w nie powkładać małe matki do rozprowadzania wody.

Osoby początkujące mogą zostawić po prostu doły; cały sposób polega na tym, że wylewa się wodę lub deszczówkę z miski lub beczki do lejka, który leje strugę wody do dołku, który rozprowadza w liniach dołeczków wodę, po całym ogrodzie. Jest to najszybszy i najtańszy sposób na mniej męczące nawadnianie ogrodu. Przy okazji sposób na magazynowanie wody, takich beczek można ustawić kilka, roślinki szybciej się nawodnią i uzbierasz więcej wody.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.